flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням загальних зборів трудового

колективу Млинівського районного

суду Рівненської області

№ 2 від  27 грудня 2016 року

 

 

ПРАВИЛА
внутрішнього службового та трудового розпорядку у

Млинівському районному суді Рівненської області

 

І. Загальні положення

 

  1. Правила внутрішнього службового та трудового розпорядку у Млинівському районному суді Рівненської області (далі - Правила) розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про відпустки».
  2. Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового та трудового розпорядку суду, режим роботи, умови перебування суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду (працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з обслуговування) в суді та забезпечення раціонального використання їхнього робочого  часу.
  3. 3. Службова та трудова дисципліна в Млинівському районному суді Рівненської області (далі – суд) ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання суддями, державними службовцями та іншими працівниками апарату суду своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.
  4. 4. Правила у суді затверджуються загальними зборами трудового колективу суду за поданням керівника апарату Млинівського районного суду Рівненської області на основі Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.2016 № 50, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 457/28587.

Зміни та доповнення до Правил затверджуються загальними зборами трудового колективу суду.

  1. 5. Правила доводяться до відома всіх працівників, які працюють у суді, під підпис.

 

ІІ. Загальні правила етичної поведінки в суді

 

  1. Державні службовці та інші працівники апарату суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

Судді повинні бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки, визначених Кодексом суддівської етики.

  1. Судді, державні службовці та інші працівники апарату суду у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.
  2. Судді, державні службовці та інші працівники апарату суду повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
  3. Судді, державні службовці та інші працівники апарату суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

 

ІІІ. Робочий час і час відпочинку судді, державного службовця

та іншого працівника апарату суду

 

  1. Тривалість робочого часу суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду становить 40 годин на тиждень.
  2. У суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.

Режим роботи суду встановлюється з  08 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин  з понеділка по четвер та  з 08 години 00 хвилин  по 15 годину 45 хвилин  щоп’ятниці.

У зв’язку зі службовою необхідністю, зумовленою специфікою та особливостями роботи у суді (його структурному підрозділі), може встановлюватися інший режим роботи відповідно до законодавства про працю.

  1. Початок та кінець робочого часу, перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюються для суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду з урахуванням режиму роботи суду.

Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 45 хвилин та надається з 12 години 00 хвилин по 12 годину 45 хвилин. Перерва не включається в робочий час, і суддя, державний службовець та інший працівник апарату суду може використовувати її на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.

  1. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.
  2. Суддям, державним службовцям та іншим працівникам апарату суду забороняється відволікати інших працвників від виконання їх посадових обов’язків.
  3. Облік робочого часу у суді здійснюється у табелі робочого часу.
  4. Вихід судді за межі адміністративної будівлі суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома голови суду, а державного службовця та іншого працівника апарату суду – з відома керівника апарату суду.
  5. Тривалість та види щорічних відпусток для судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду визначаються чинним законодавством.

Черговість надання щорічної відпустки судді, державному службовцю та іншому працівнику апарату суду визначається графіком відпусток, який затверджується керівництвом суду. 

 

ІV. Порядок повідомлення суддею, державним службовцем та іншим працівником апарату суду про свою відсутність

 

  1. Державний службовець та інший працівник апарату суду повідомляє керівника апарату суду про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

Суддя повідомляє голову суду про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

  1. У разі недотримання суддею, державним службовцем та іншим працівником апарату суду вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність працівника на робочому місці.
  2. У разі ненадання суддею, державним службовцем та іншим працівником апарату суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення щодо причин своєї відсутності. Пояснення подається: суддею – голові суду, державним службовцем та іншим працівником апарату суду – керівнику апарату суду.

 

  1. Перебування судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду у суді у вихідні, святкові, неробочі дні

та після закінчення робочого часу

 

  1. Для виконання невідкладних завдань суддя може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) голови суду, державний службовець та інший працівник апарату суду - за наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

  1. Голова суду та керівник апарату суду в межах наданих їм повноважень за потреби можуть залучати суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється службою управління персоналом і затверджується головою суду або керівником апарату суду в межах наданих їм повноважень.

  1. У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний працівник, його посада, місце, дата та строк чергування.
  2. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається службою управління персоналом голові суду або керівнику апарату суду для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.
  3. У разі залучення судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду до роботи понад установлену тривалість робочого дня у суді запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) суддям, державним службовцям та іншим працівникам апарату суду надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами працівників.

  1. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
  2. Перебування державних службовців та інших працівників апарату суду на робочому місці у вихідні, святкові та неробочі дні допускається за письмового погодження керівника апарату суду.

Перебування суддів на робочому місці у вихідні, святкові та неробочі дні допускається без будь-яких обмежень.

Голова суду та керівник апарату суду в межах наданих їм повноважень за потреби можуть відкликати суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду із щорічної основної або додаткової відпусток в порядку, встановленому чинним законодавством.

 

VІ. Порядок доведення до відома судді, державного службовця

та іншого працівника апарату суду нормативно-правових актів,

наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань

 

  1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

  1. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на власному сайті суду.

 

VІІ. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці

та протипожежної безпеки

 

  1. Голова суду зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку головою суду покладені відповідні функції у суді.

  1. Суддя, державний службовець та інший працівник апарату суду повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
  2. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються суддею, державним службовцем та іншим працівником апарату суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
  3. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в органі державної влади відповідає голова суду та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

 

VIІI. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна

суддею, державним службовцем та іншим працівником апарату суду

 

  1. Суддя, державний службовець та інший працівник апарату суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій суб’єктом призначення у суді особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.
  2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою суду, керівником служби управління персоналом суду та працівником, який звільняється.

Один примірник акта видається судді, державному службовцю або іншому працівнику апарату суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника.

 

 

 

 

ІХ. Прикінцеві положення

 

  1. Недотримання вимог Правил є підставою для притягнення, державного службовця та іншого працівника апарату суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
  2. Питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються головою суду та керівником апарату суду в межах наданих їм повноважень.