flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану обліково-статистичної роботи у Млинівському районному суді Рівненської області за перше півріччя 2017 рік

Аналіз

стану обліково-статистичної роботи

у Млинівському районному суді Рівненської області

за перше півріччя 2017 рік

 

  1. Планування роботи суду з питань діловодства та статистики, стан виконання планів роботи.

 

Планування роботи суду здійснюється по півріччях.

План роботи суду на І півріччя 2017 року був затверджений головою суду і містив заходи з питань діловодства та статистики, зокрема, проведення аналізу якості розгляду справ за 2016 рік; аналізу якості розгляду справ за 2016 рік; аналізу стану оперативності розгляду судових справ за 1 квартал 2017 року; аналізу надсилання електронних копій судових рішень до ЄДРСР за 2016 рік; аналізу стану передачі судових справ, розглянутих у 2016 році, до канцелярії суду; проведення перевірки роботи по веденню первинного обліку документів та правильності внесення відомостей в обліково-статистичні картки на справи усіх категорій канцелярією суду, помічниками суддів та секретарями судового засідання суду; вжиття заходів до усунення виявлених недоліків; здійснення постійного контролю за станом обліково-статистичної роботи в суді; проведення семінарських занять з працівниками апарату суду. Всі заплановані заходи виконані.

         Контроль за виконанням піврічного плану суду було покладено на керівника апарату суду.

 

  1. Розподіл обов’язків між працівниками апарату суду щодо здійснення первинного обліку документів і складання звітності про стан здійснення судами правосуддя.

 

Відповідно до розподілу обов’язків між працівниками апарату суду відповідальною за ведення первинного обліку документів у суді є старший секретар суду Садовий М.В., а у разі його відсутності секретар суду Парфенюк С.М., які мають практичний досвід роботи, ознайомлені з нормативно-правовими актами і методичними матеріалами з діловодства у суді.

         Контроль за дотриманням працівниками апарату суду виконавської дисципліни та вимог «Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді» щодо первинного обліку і ведення судової статистики здійснюється керівником апарату суду.

Складання звітності про стан здійснення судами правосуддя здійснюється керівником апарату суду.

 

  1. Організаційні питання роботи канцелярій суду (дотримання термінів та якість заповнення документів первинного обліку в електронному та паперовому вигляді, складання номенклатур, формування справ, ведення архіву, порядок обліку речових доказів та ін.).

 

Обліково-статистична робота у суді ведеться відповідно до Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді; Положення про автоматизовану систему документообігу суду; Засад використання автоматизованої системи документообігу Млинівського районного суду Рівненської області, затверджених  рішенням зборів суддів Млинівського районного суду Рівненської області від 31.08. 2015 р. протокол № 9 (у редакції рішення зборів суддів Млинівського районного суду Рівненської області від 27.12.2016 р. № 8),

Інструкції щодо подання та заповнення форм звітності про розгляд апеляційними та місцевими судами судових справ та матеріалів; Інструкції щодо заповнення форми картки обліку сум шкоди, завданої злочином.

Реєстрація вхідної кореспонденції та опрацювання даних здійснювалося за допомогою комп’ютерної програми «Д-3».

Відповідальною за ведення первинного обліку справ та матеріалів у суді є старший секретар суду Садовий М.В., який має практичний досвід роботи, ознайомлений з нормативно-правовими актами і методичними матеріалами з діловодства у суді.

         Контроль за дотриманням працівниками апарату суду виконавської дисципліни та вимог «Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді» щодо первинного обліку і ведення судової статистики здійснюється керівником апарату суду.

         Так, з січня по червень 2017 року до суду надійшло  3249 документів, які зареєстровано в журналі реєстрації вхідної кореспонденції автоматизованої системи «Документообіг загальних місцевих судів». В програмі правильно зазначаються адресат від якого надійшов документ, дата та вихідний номер, короткий зміст документа, виконавець, а в подальшому в роздрукованому журналі виконавець розписується про дату отримання  документа. На кожну судову справу заводиться ОСК до якої заносяться первинні відомості, що стосуються реєстрації провадження.

         Реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється шляхом внесення до АСДС інформації та даних, передбачених Положенням про АСДС та іншими нормативно-правовими актами у день надходження до суду.

         Автоматичний розподіл справ здійснюється під час їх реєстрації, на підставі внесеної інформації до автоматизованої системи, відповідно до п.2.3.1. Положення про автоматизовану систему.

         Після реєстрації, на протязі робочого дня, усі не процесуальні і процесуальні документи та судові справи, що надійшли до суду, передаються виконавцям під підпис у реєстрі.

         Випадків порушень строків та порядку реєстрації справ  не допущено.

Старший секретар суду щотижня інформує керівника апарату суду про стан виконання документів, що перебувають на контролі.

В суді на належному рівні ведеться архівна справа, яка полягає в підготовці номенклатури справ та їх формуванні.

Номенклатура являє собою систематизований перелік категорій справ та документів, що передаються до архіву у відповідності до вимог «Інструкції про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду», із зазначенням строків їх зберігання.

Номенклатура справ суду затверджена головою суду після схвалення експертною комісією суду та погодження експертно-перевірною комісією відповідного державного архіву.

Підготовлені та оформлені справи, а також наряди передаються канцелярією суду до архіву щороку відповідно до графіка, затвердженого керівником апарату суду. Справи передаються до архіву за обліково-статистичними картками. В картці проставляється відмітка із зазначенням дати передавання та архівним номером.

Справи та документи, термін зберігання яких закінчився, відбираються для знищення за рішенням експертної комісії. Відбір проводиться за обліково-статистичним картками. З відібраних для знищення справ для постійного зберігання вилучаються оригінали всіх ухвал, вироків, рішень. На оригіналах вироків, рішень, ухвал і постанов вказується реєстраційний номер відповідних справ, з яких вилучено оригінали.                     

В обліково-статистичній картці робиться відмітка про те, що справа знищена, зазначається дата складання акта.

Копії судових рішень видаються протягом 3-5 днів з дня надходження звернення або запиту про видачу таких документів. Про видачу судових рішень робляться відповідні записи у справах та реєструються в журналі видачі копій судових рішень. Видача справ для ознайомлення проводиться відповідно до вимог Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, в журналі видачі справ для ознайомлення робляться відповідні записи.

Для належного зберігання справ і документів в суді є окремі приміщення, які придатні для довготривалого зберігання документів. Приміщення обладнані стелажами. Двері закриваються на замок.

Відповідно до Закону України «Про  судовий збір» при видачі вперше копій судових рішень секретарями судових засідань або ж іншим працівником суду в справі робиться відмітка про таку видачу з метою правильного та своєчасного стягнення судового збору за повторну видачу копій судових рішень. У першому півріччі 2017 року стягувався судовий збір за повторну видачу копій судових рішень. Квитанції про сплату судового збору підшивались до матеріалів судових справ та додатково відмічалось про повторну видачу копій судових рішень як в судовій справі, так і в журналі видачі копій судових рішень.

У відповідності до вимог  Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, в Млинівському районному суді Рівненської області ведеться приймання, облік, зберігання та знищення речових доказів.

         Приймання речових доказів здійснюється в канцелярії Млинівського райсуду при надходження справ з речовими доказами. Для обліку речових доказів в Млинівському райсуді, згідно номенклатури справ, заведений журнал обліку речових, кожний аркуш якого пронумерований, прошнурований і скріплений гербовою печаткою, а також підписом керівника апарату суду.

При реєстрації речових доказів у суді їм присвоюється номер, у якому вказуються дата надходження, найменування речового доказу, кількість, номер справи, до якої вони долучені, прізвище, ім'я, по батькові обвинуваченого.

Під час приймання справ, відповідно до додатків, перевіряється наявність речових доказів, цілісність упаковок, бірок, печаток та пояснювальних написів.

         Наказом по Млинівському райсуду відповідальним за облік, зберігання та знищення речових доказів визначено судового розпорядника Леника С.М.

         Речові докази в Млинівському райсуді зберігаються в спеціальному приміщенні, доступ до якого має голова суду, керівник апарату суду та відповідальна особа.

          Після винесення судового рішення в журналі обліку речових доказів зазначаються його дата та прийняте судом рішення щодо речових доказів.

У разі набрання рішенням законної сили речові докази повертаються особам, від яких були одержані, або передаються особам, за якими суд визнав право на ці речові докази. У першому півріччі 2017 року по всіх кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення, які розглянуто, виконані рішення про повернення чи знищення речових доказів, про що зроблено відповідні записи в журналі обліку речових доказів.

 

  1. Ведення судової статистики: порядок складання та подання звітів, якість та дотримання термінів.

 

Керівником апарату суду впродовж першого півріччя 2017 року відповідно до Інструкції про затвердження форм звітності про розгляд апеляційними та місцевими (крім господарських) судами судових справ і матеріалів та Інструкції щодо їх заповнення і подання, затвердженої наказом ДСА України від 05.06.2006  №55, наказу ДСА України «Про затвердження форм звітів щодо здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами» від 09.03.2017  №311, складалися статистичні звіти про роботу суду за відповідні звітні періоди за встановленими формами статистичної звітності.

Звіти направлялись в ТУ ДСА в Рівненській області шляхом їх передачі в автоматичному режимі  за допомогою АСДС  та з накладанням ЕЦП.  

 На адресу ТУ ДСА в Рівненській області за перший квартал 2017 року  направлені звіти за формами № 1-мзс, № 1-Л та № 10, інформацію про кількість сформованих карток на особу у кримінальних провадженнях, звіт щодо кількості надісланих рішень до адміністратора ЄДРСР. За перше півріччя 2017 року статистичні звіти формами №№1, 1-1,  2-Ц, 2-А, 1-мзс, 3, 4, 6, 7, 8, 1-Л, 10)  будуть подані до ТУ ДСА в Рівненській області у строки, що визначені  у листі щодо подання звітів за №02-647/17 від 23.06.2017.

Найпоширенішою проблемою, що виникає при складанні звітів, що впливало на їх якість складання, були неточності та відсутність усіх даних  в обліково-статистичних картках, а також несвоєчасне внесення даних в ОСК. Зазначені недоліки усувались негайно після виявлення ТУ ДСА недоліків у звітах, які надсилались до ТУ ДСА в електронній формі для перевірки.

Протягом звітного періоду проводилася робота щодо аналізу результатів здійснення судочинства та даних судової статистики. Крім цього, працівники апарату залучалися і до роботи щодо узагальнення судової практики.

Щомісячно виконувалася робота щодо надання статистичної інформації до Апеляційного суду Рівненської області про застосування судом окремих норм Кримінального процесуального кодексу України. Кожного місяця надавалися відомості до ТУ ДСА України в Рівненській області про проведення відеоконференцзв´язку під час досудового розслідування та судового провадження та щодо кількості надісланих текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень та надісланих SMS-повідомлень учасникам процесу.

 

  1. Використання в судах програмно-технологічних засобів обробки та формування звітів (звіти формуються: автоматично чи в ручному режимі). Повнота та своєчасність заповнення в АСДС карток первинного обліку справ та матеріалів. Проблемні питання, які виникали у судів при роботі з автоматизованою системою документообігу суду, шляхи їх вирішення.

 

Відповідно до вимог діючого законодавства у суді функціонує автоматизована система документообігу суду.

            У звітному періоді функціональні обов’язки, права  користувачів автоматизованої системи документообігу Млинівського районного суду Рівненської області були визначені відповідно до наказу від 26 травня 2015 року №11/А (втратив чинність) та наказу від 14 квітня 2017 № 21/А.

            У випадках кадрових змін, що тягнуть за собою зміни у правах та обов’язках користувача АСДС, керівником апарату суду видаються накази, якими приводяться у відповідність функціональні обов’язки працівника апарату суду до  їх прав та обов’язків, як  користувачів АСДС.

 Покращення програмного та технічного забезпечення суду є необхідною умовою ведення обліково – статистичної роботи на належному рівні.

При складанні та передаванні звітів до ТУ ДСА України в Рівненській області у суді використовується автоматичне їх формування та передавання за допомогою комп’ютерної програми «Д-3».

Ведення первинного обліку вхідної кореспонденції, реєстрації судових справ (цивільних, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення) покладено на страшого секретаря суду.

Секретарі судового засідання, помічники суду, старший секретар та секретар суду у всіх ОСК на  судові справи що надійшли до суду і підлягають розгляду відповідно до кримінального, цивільного чи адміністративного судочинства, справи про адміністративні правопорушення, вносять відомості відповідно до своїх функціональних обов’язків.

Заповнення  карток первинного обліку старшим секретарем суду та ОСК помічниками судді і секретарями судового засідання  особливих зауважень не викликає.

Зазначені в картках реквізити в основному заповнюються в повному обсязі. Записи відповідають матеріалам справи та звітним даним.

         В окремих випадках під час перевірки  ОСК, яка здійснюється керівником апарату суду при передачі справи до канцелярії, при формуванні звітів та періодично при побудові звітів із застосуванням функції «Перевірити ОСК», виявляються незначні недоліки при внесенні відомостей до ОСК, що полягали у допущенні неточностей та відсутності усіх даних  в обліково-статистичних картках, а також несвоєчасне внесення даних в ОСК, зокрема інформації про причини та факти відкладення розгляду матеріалів кримінального провадження. Зазначені недоліки доводяться до відома осіб, які відповідають за внесення цих відомостей, та усуваються негайно.

Робота з картками на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні провадження, ведеться у відповідності до вимог Інструкції щодо формування картки на особу, стосовно якої судом розглянуто матеріали кримінального провадження, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2013, № 169, яка набрала чинності з 01 січня 2014 року. В першому півріччі 2017 року проблем щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальне провадження, не виникало.

 Обов’язок по заповненню карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто матеріали кримінального провадження покладено на помічників суддів. Картки заповнюються в повному обсязі, всі пункти відповідають дійсності.

 

  1. Проведення навчань у апараті суду для спеціалістів з питань діловодства та судової статистики. Участь спеціалістів з судової статистики у семінарах, відеоконференціях з питань судової статистики.

 

Проведення семінарських занять є складовою системи підвищення кваліфікації державних службовців. Метою семінарських занять є оновлення та розвиток умінь і знань, необхідних для ефективного вирішення завдань професійної діяльності, вивчення позитивного досвіду.

Навчання працівників апарату суду у звітному періоді здійснювалось відповідно до плану навчання працівників апарату Млинівського районного суду Рівненської області на І півріччя 2017 року, який затверджений керівником апарату суду.

З метою вдосконалення професійних навичок працівників апарату темами для вивчення були методичні рекомендації щодо заповнення інформації про сплату судового збору у обліково-статистичних картках КП «Д-3»; інструкція щодо формування картки на особу, стосовно якої судом розглянуто матеріали кримінального провадження, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2013 № 169; положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України  від 02.04.2015 № 25 та погоджене наказом Державної судової адміністрації України від 2 квітня 2015 року № 45, інструкція про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2011 року № 168, наказ ДСАУ №21 від 17.02.2005 року (Інструкція щодо заповнення картки обліку сум шкоди, завданої злочином); інструкція з підготовки та надсилання, приймання та обробки, оприлюднення та зберігання електронних копій судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 16 січня 2017 року № 9; положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, затверджене наказом Державної судової адміністрації України від 11.01.2012 № 39/5; інструкція з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 №173, Закон України «Про судовий збір».

Також проводилось вивчення наказів, інструкцій методичних рекомендацій, які надійшли з ДСА України, ТУ ДСА України в Рівненській області у навчальному періоді та інформування працівників суду про зміни в чинному законодавстві.

Всі працівники апарату суду зареєстровані на сайті професійної мережі «Феміда». Впродовж 1 півріччя 2017 року чотири працівники апарату суду пройшли навчальні індивідуальний навчальний практикум по роботі з програмами звукозапису судових засідань «Оберіг» та «Камертон».

 

  1. Реалізація матеріалів перевірок з питань діловодства та судової статистики (оперативні наради тощо):

- які рішення приймались на нарадах, конкретні заходи, терміни та результати їх виконання;

- чи вносились подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб, результати їх розгляду.

Обговорення (на оперативних нарадах, навчаннях) стану обліково-статистичної роботи, результати.

 

Відповідно до плану роботи суду на І півріччя 2017 року впродовж зазначеного періоду здійснено такі заходи.

1) 24 лютого 2017 року проведено збори суддів за участю працівників апарату суду (протокол №3) на яких розглянуті такі питання:

  1. Про підведення підсумків роботи Млинівського районного суду Рівненської області у 2016 році.
  2. Про стан обліково-статистичної роботи у Млинівському районному суді Рівненської області у 2016 році.

Зборами суддів по даних питаннях були прийняті відповідні рішення.

2) Проведені перевірки стану обліково-статистичної роботи в суді.

 Перевірка правильності, достовірності та своєчасності заповнення первинних обліково-статистичних карток та карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні справи та вироки по яких набрали законної сили, у звітному періоді здійснювалась постійно при передачі справи до канцелярії, при формуванні звітів та при контрольній побудові звітів із застосуванням функції «Перевірити ОСК». Щотижнево інформація про недоліки по внесенню даних до АСДС в електронному вигляді надсилалися на ПК кожному користувачу для їх усунення.

         Виявлені під час перевірок недоліки усувались негайно в робочому порядку.

                   У лютому 2017 року проведено перевірку роботи працівників апарату Млинівського районного суду Рівненської області щодо своєчасності, повноти та достовірності внесення даних до автоматизованої системи документообігу суду за 12 місяців 2016 року (довідка від 06 лютого 2017 року)

3) У квітні 2017 року здійснено аналіз  стану оперативності розгляду судових справ за І квартал 2017 року (аналіз від 28 квітня 2017 року).

4) У квітні 2017 року проведено перевірку роботи працівників апарату Млинівського районного суду Рівненської області щодо повноти та своєчасності направлення до ЄДРСР копій судових рішень та відомостей про ДНЗС за 2016 рік та за 1 квартал 2017 року (довідка від 28.04.2017).

                   Результати перевірки розглянуті 03 травня 2017 року на оперативнійї нараді з працівниками апарату суду Млинівського районного суду Рівненської області «Про стан надсилання до ЄДРСР електронних копій судових рішень» (протокол № 8).

5) У зв’язку із затвердженням функціональних обов’язків, прав  користувачів автоматизованої системи документообігу Млинівського районного суду Рівненської області (наказ від 14 квітня 2017 № 21/А)  дане питання було розглянуто на оперативній нараді 14 квітня 2017 року «Про дотримання вимог законодавства в процесі функціонування автоматизованої системи документообігу суду».

 

  1. Висновок про стан обліково-статистичної роботи в цілому (недоліки та позитивні сторони), пропозиції щодо її поліпшення, бачення шляхів вирішення існуючих проблем.

 

В цілому стан обліково-статистичної роботи суду знаходиться на належному рівні та здійснюється з дотриманням вимог Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом ДСА України № 173 від 17.12.2013 р.

Виявлені недоліки усуваються в робочому порядку.

 

Пропозиції щодо поліпшення стану обліково-статистичної роботи.

 

  1. Відповідно до плану роботи суду на друге півріччя 2017 року керівнику апарату суду провести перевірки роботи по веденню первинного обліку документів та правильності внесення відомостей в обліково-статистичні картки на справи усіх категорій канцелярією суду, помічниками суддів та секретарями судового засідання суду.
  2. Керівнику апарату суду Шевчуку М.І. тримати на постійному контролі стан обліково-статистичної роботи в суді.
  3. Керівнику апарату проводити навчання працівників апарату суду відповідно до плану навчання на 2 півріччя 2017 року.

 

05 липня 2017 року

 

В.о .голови Млинівського районного

суду Рівненської області                                                                   А.П. Бандура

 

Виконавець:

керівник апарату суду М.І.Шевчук

телефон /факс/: (03659)-65407

електронна пошта: inbox@ml.rv.court.gov.ua

вих.№ 02/5-05/3/2017